O FIRMIE

Zakład Konstrukcji Stalowych „ARKADA” S.A. zlokalizowany jest na obrzeżach miasta Płoty, przy trasie krajowej Szczecin – Koszalin – Gdańsk, w odległości 100 km od przejścia granicznego w Kołbaskowie, 80 km od Szczecina i 70 km od portu morskiego w Świnoujściu. 

Zakład został utworzony w 1959 roku. Początkowo zajmował się  produkcją małych zbiorników na olej opałowy, silosów cementowych i części zamiennych do maszyn rolniczych. W firmę prywatną został przekształcony w roku 1995. 

Doświadczenie naszej załogi, procesy technologiczne oraz wykorzystane materiały powodują, iż produkowane przez nas produkty charakteryzują się wysoką jakością i niezawodnością podczas eksploatowania.

Główną część produkcji eksportujemy do krajów Europy Zachodniej, a w szczególności do Niemiec, Danii, Belgii i Holandii.

PODSTAWOWA DZIAŁALNOŚĆ

Obecnie Zakład Konstrukcji Stalowych „ARKADA” S.A. specjalizuje się w produkcji pojemników i  kontenerów stalowych przeznaczonych głównie do transportu i przechowywania materiałów sypkich w tym złomu, gruzu, śmieci itp. 

Według uzgodnień z klientem wykonujemy różnego rodzaju pojemniki i kontenery otwarte i zamknięte o pojemnościach od 1 do 40 m³ przystosowane do transportu samochodami specjalistycznymi.

Nasze kontenery są najpierw piaskowane, następnie malowane farbami podkładowymi alkidowymi na grubość 40µm, a następnie malowane nawierzchniowo farbami alkidowymi na grubość powłoki 40µm według standardu RAL (łączna grubość powłoki malarskiej – 80µm lub większa w zależności od wymagań klienta).

Naszym klientom oferujemy ponadto dostawy samochodami transportowymi.